Ar Galima Važinėti Su Vokiškais Numeriais?

Įregistruoti transporto priemonę Lietuvoje gali tik nuolatiniai šios šalies gyventojai, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą. Užsieniečiai, turintys leidimą gyventi šioje šalyje ir deklaravę gyvenamąją vietą, taip pat gali įregistruoti transporto priemonę Lietuvoje. Jei norite registruoti iš užsienio įvežtą transporto priemonę, jums reikia:

  • Atlikti privalomąją automobilio techninę apžiūrą;
  • Pasirūpinti automobilio privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu;
  • Atlikti atitikties įvertinimą, jei automobilis yra registruotas ne ES šalyse.

Be to, turite žinoti, kad eksploatuoti transporto priemonę, kuri turi dešinėje pusėje vairą, galima tik ribotą laiką, t.y. 90 dienų per metus.

Lietuvoje neregistruotų automobilių eksploatavimas:

Jei jūsų automobilis yra registruotas Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje, tokiu atveju jį galite vairuoti Lietuvoje neribotą laiką. Europos ekonominė erdvė susideda iš Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir trijų Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalių, t.y. Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos. Dabar EEE sudaro 30 šalių: Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Ispanija, Prancūzija, Kroatija, Italija, Lenkija, Portugalija, Romunija, Slovėnija, Vengrija, Malta, Olandija, Austrija, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Slovakija, Suomija, Švedija, Vokietija, Estija, Airija ir Graikija.

Tačiau jei jūsų automobilis nėra registruotas nei vienoje iš šių nurodytų šalių, tokiu atveju, jūs privalote įregistruoti automobilį, jei Lietuvoje gyvensite ilgiau kaip 90 dienų per metus. Atvykę užsieniečiai su ne EEE registruotu automobiliu ir planuojantys gyventi Lietuvoje, privalo jį įregistruoti per 30 dienų nuo tos dienos, kai gauna leidimą gyventi Lietuvoje ir deklaruoja gyvenamąją vietą.