TOP 12 Filmai Apie Ryklius

Filmai apie ryklius yra populiarus kino žanras. Jie dažnai kuriami kaip siaubo trileriai, tačiau yra ir dokumentinių filmų, kuriuose rodoma visai kita ryklių pusė. Siaubo filmai apie ryklius tiesiog prisiliečia prie mūsų visų giliai įsišaknijusios baimės: nežinomybės. Kai plūduriuojame vandenyne, esame visiškai neapsaugoti ir nejaučiame jokios grėsmės tol, kol ji nuspręs apie savo buvimą pranešti. Daugumoje filmų apie ryklius rykliai parodomi kaip kerštingi ir galintys mąstyti padarai, kuriuos verčiau gerbti. Sudarėme sąrašą geriausių filmų apie ryklius, kuriuos verta pamatyti, jei dar nematėte.

Filmai apie ryklius:

1. “Megalodonas: Grėsmė iš gelmių” – “The Meg” (2018 m.):

Grupė mokslininkų, tyrinėjančių Marianų įdubą, susiduria su didžiausiu kada nors egzistavusiu jūrų plėšrūnu rykliu – Megalodonu, kuris yra 2 milijonų metų senumo.

2. “Sekluma” – “The Shallows” (2016 m.):

Vos už 200 jardų nuo kranto banglentininkę Nensę užpuola didysis baltasis ryklys, o jos trumpa kelionė į saugumą ir išgyvenimas yra didžiausias valios išbandymas, reikalaujantis viso Nensės išradingumo ir tvirtumo.

3. “Tamsioji banga” – “Dark tide” (2012 m.):

Profesionalus narų mokytojas grįžta į gilius vandenis po 1 metų po beveik mirtino susidūrimo su didžiuoju baltuoju rykliu. Tačiau gelmėse vis dar slypi košmaras – kaip niekad mėsėdis ir alkanas.

4. “Masalas” – “Bait” (2012 m.):

Viską siaubiantis cunamis nusiaubia Australijos pakrantę ir sulaiko pirkėjus prekybos centre pastato viduje, kuriame kartu su jais yra ir 12 pėdų didieji baltieji rykliai.

5. “Rifas” – “The Reef” (2010 m.):

Filme „The Reef“ australų režisierius Andrew Traucki numeta grupę turistų į jachtą, pakeliui į Indoneziją. Tada stebi, kas atsitiks, kai jų valtis apvirsta. Jie svarsto, ar prašyti pagalbos ir laukti mažai tikėtino išgelbėjimo vandenyno viduryje, ar bandyti nuplaukti į salą, esančią už keliolikos mylių. Viską apsunkina tai, kad jie yra vandenyse, kuriuose yra daug ryklių.

6. “Gili žydra jūra” – “Deep Blue Sea” (1999 m.):

Ieškant vaistų nuo Alzheimerio ligos, grupė mokslininkų izoliuotoje tyrimų laboratorijoje po vandeniu tampa genetiškai modifikuotų ryklių, su padidintomis smegenimis, grobiu.

7. “Gili žydra jūra 2” – “Deep Blue Sea 2” (2018 m.):

Ryklių apsaugos specialistė Misty Calhoun priima farmacijos milijardieriaus Carlo Duranto kvietimą prisijungti prie jo jūrų biologų komandos Ak Helios komplekse: sudėtingos tyrimų laboratorijos viduryje vandenyno. Durantas daro tą pačią klaidą ir genetiškai pagerina savo ryklių smegenis, naudodamas labai eksperimentinę formulę. Taip paversdamas juos protingesniais ir mirtingesniais plėšrūnais.

8. “Gili žydra jūra 3” – “Deep Blue Sea 3” (2020 m.):

Gydytoja Emma Collins ir jos komanda jau trečią vasarą leidžia Little Happy saloje, tyrinėdami klimato kaitos poveikį didiesiems baltiesiems rykliams, kurie kasmet atplaukia gimdyti. Tirdama klimato kaitos poveikį jūrų biologė ir jos komanda susiduria su trimis genetiškai patobulintais rykliais.

9. “Ryklys vaiduoklis” – “Ghost Shark” (2013 m.):

Kai žvejybos kelionėje užmušamas didysis baltasis ryklys, jo dvasia grįžta keršyti ir netrukus nukreipia žvilgsnį į Smallport miestelį. Paauglė Ava, jos jaunesnioji sesuo Cicely ir draugas Blezas yra ryklio vaiduoklio siautėjimo pradžios liudininkai, tačiau valdžia netiki jų istorija. Padedami nerimto švyturio prižiūrėtojo, vardu Finčas, paaugliai atranda, kad spektrinis ryklys gali medžioti visur, kur tik yra vandens, ir kad tamsi miesto praeitis gali padėti jį nugalėti.

10. “Įkalintos po vandeniu” – “47 Meters Down” (2017 m.):

Dvi seserys, atostogaujančios Meksikoje, įstrigo ryklio narve vandenyno dugne. Likus mažiau nei valandai deguonies ir šalia sukiojantis dideliems baltiesiems rykliams, jos turi kovoti, kad išgyventų.

11. “Nasrai” – “Jaws” (1975 m.):

Kai ryklys žudikas sukelia chaosą paplūdimio bendruomenėje prie Codo kyšulio, vietinis šerifas, jūrų biologas ir senas jūreivis turi sumedžioti žvėrį.

12. “Palikti vandenyne” – “Open water” (2003 m.):

Pora, atostogaujanti Karibuose, nusprendžia praleisti dieną nardymo kelionėje. Kai laive įvyksta klaidingas žmonių skaičiavimas, Susan ir Daniel lieka vandenyno viduryje, o laivo jau seniai nebėra. Tikėdamiesi, kad laivas grįš juos išgelbėti, jie stengiasi apsisaugoti nuo ryklių.