Nėštumas – tai gražiausias laikotarpis moters gyvenime, kuomet reikia ypač rūpintis ne tik savo, bet ir būsimo vaikelio sveikata. Rūkančioms moterims tokiu metu dažnai kyla klausimas, ar saugu rūkyti nėštumo metu, ar tai nepakenks vaiko sveikatai. Taigi, pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.
Ar Galima Rūkyti Kaljaną Nėštumo Metu?
Nėštumas ir rūkymas:
Nėštumas ir rūkymas, net ir kaljano, yra du nesuderinami dalykai. Atsakant į klausimą turite žinoti, kad negalima rūkyti kaljano nėštumo metu, nes tai yra kenksminga. Dažniausiai nėščios moterys stengiasi sumažinti arba iš vis vengti tabako gaminių poveikio, kol jos laukiasi. Taigi, šis atsargumo jausmas taip pat taikomas ir kaljanams. Dažniausiai ekspertai įspėja nėščias moteris vengti kaljano dūmų, nes tai kelia daug pavojų kūdikio sveikatai. Kaljano skleidžiami dūmai sukelia daug tų pačių padarinių, kaip ir cigarečių dūmai. Kai kurie ekspertai teigia, kad kaljano dūmų poveikis yra pavojingesnis nei pasyvūs cigarečių dūmai, todėl jei esate nėščia, išmintinga rimtai vengti bet kokio kaljano dūmų poveikio.
Turėtumėte vengti rūkyti kaljaną nėštumo metu:
Venkite rūkyti nėštumo metu, nes nors kaljano dūmai yra daug mažiau chemiškai koncentruoti nei cigarečių dūmai, jo dūmuose vis tiek yra anglies monoksido, kurį gamina anglis. Įkvėpus per daug anglies monoksido, gali atsirasti į gripą panašių simptomų. Kaljano rūkymas kelia tą patį pavojų, kaip ir cigarečių rūkymas, įskaitant potencialiai vėžį sukeliančių cheminių medžiagų poveikį, nes ne visos blogos medžiagos yra išfiltruojamos per kaljaną.
Kaljano poveikis vaisiaus sveikatai ir vystymuisi yra toks pat blogas, kaip ir cigarečių dūmai. Dėl didelio pasyvaus kaljano dūmų kiekio, taip pat bendro kaljano dūmų toksiškumo, nėščioms moterims nepatartina jo rūkyti. Lyginant su cigarečių dūmais, kaljano dūmų poveikis nėštumo metu gali turėti panašių ar net žalingesnių pasekmių vaisiaus sveikatai. Rūkyti kaljaną kartą ar du per savaitę gerai vėdinamoje patalpoje gali rimtai ir nepakenkti, tačiau rizikuoti besivystančio kūdikio sveikata tikrai nevertėtų. Apskritai svarbu žinoti, kad jūsų partneris taip pat turėtų susilaikyti nuo rūkymo namuose.